«ΤΕΡΨΙΧΟΡΗΣ ΕΡΓΑ» Εταιρεία Στήριξης Χορού
19ος ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ
ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΧΟΡΟΥ

30-31Μαρτίου& 1 Απριλίου 2018

Πανεπιστημιούπολη Ρεθύμνου
Αμφιθεατρο Δ3

English

 
 
ΑΡΧΙΚΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΟΡΟΙ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ
 
 

ΙΣΤΟΡΙΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ - ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ

Στα πλαίσια των εκδηλώσεων της εταιρείας στήριξης χορού «Τερψιχόρης Έργα» και μιας μεγαλόπνοης και ουσιαστικής για το χορό προσπάθειας, διεξάγεται από το 2000 και για δώδεκα συναπτά έτη ο Πανελλήνιος Διαγωνισμός Χορού με υπεύθυνη διοργάνωσης την εταιρεία στήριξης χορού «Τερψιχόρης Έργα», πρόεδρος της οποίας είναι η καθηγήτρια χορού κ.  Κλαίρη  Γουβιανάκη – Patrigot.

 

 

2016

17ος ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΧΟΡΟΥ
22, 23 και 24 Απριλίου 2016 Λευκωσία, Κύπρος

Fernando Carrillo Claire Rousier, Igor Yerba

 

2015

16ος ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΧΟΡΟΥ
3, 4 και 5 Απριλίου 2015
ΗΡΑΚΛΕΙΟ

Corinne Lanselle, James Carlès και Víctor Ullate

 

2014

15ος ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΧΟΡΟΥ
11, 12 και 13 Απριλίου 2014 ΑΘΗΝΑ

 

 

2013

14ος ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΧΟΡΟΥ
26,27 και 28 Απριλίου 2013,
Κομοτηνή.

Επιτροπή
Aurelia Schaefer, Fernando Carrillo, Stephen Delattre

 

Αποτελέσματα  /  Βραβεία - Σεμινάρια

 

2012

13ος ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΧΟΡΟΥ
6,7 και 8 Απριλίου 2012, Θέατρο "Ανετον"
Αθήνα.

Επιτροπή
Claude Atanassoff, Tancredo Tavarez, Millard Hurley

 

Αποτελέσματα/Βραβεία

Σεμινάρια

2011

12ος ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΧΟΡΟΥ
15,16 και 17 Απριλίου 2011, Αμφιθέατρο "Μαρία Μανασσάκη" Ηράκλειο
.

Επιτροπή
Anne-Marie Porras, Rudy Bryans , Bruno Agati

 

Αποτελέσματα/Βραβεία

Σεμινάρια

2010

11ος ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΧΟΡΟΥ
26,27 και 28 Μαρτίου 2010, Αμφιθέατρο "Μαρία Μανασσάκη" Ηράκλειο
.

Επιτροπή
Anne-Marie Porras, Rudy Bryans , Bruno Agati

 

Αποτελέσματα/Βραβεία

Σεμινάρια
 

2009

10ος ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΧΟΡΟΥ
10,11 και 12 Απριλίου 2009, Δημοτικό Θέατρο "ΑΝΕΤΟΝ" Θεσσαλονίκης
.

Επιτροπή
Jason Beechey, Rick Odums , Valerie Baldy

Αποτελέσματα/Βραβεία
 

2008

9ος ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΧΟΡΟΥ
18,19 και 20 Απριλίου 2008, Δημοτικό Ωδείο Λαρίσης
.

Επιτροπή
Anne-Marie Porras, Didier Barbe, Michel Gascard

Αποτελέσματα/Βραβεία
 

2007

8ος ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΧΟΡΟΥ
30,31 Μαρτίου και 1 Απριλίου 2007, Δημοτικό Ωδείο Λαρίσης
.

Επιτροπή
Monique Arabian, Daniel Agesilas, James Carles

Αποτελέσματα/Βραβεία
Υποτροφίες/Σεμινάρια

 

2006

7ος ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΧΟΡΟΥ
14,15,16 Απριλίου 2006, Καλαμαριά, Θεσσαλονίκη

Επιτροπή
Anne-Marie Porras, Rudy Bryans, Rumeau Herve

 

2005

6ος ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΧΟΡΟΥ
23,24 Απριλίου 2005, Καλαμαριά, Θεσσαλονίκη

Επιτροπή
Cinzia Vittone, Norma Ros, Veronique Coutzac

Βραβεία
15νθήμερο σεμινάριο στην Ισπανία
: Φωτιάδη Στέλλα,
Χριστοδούλου Λήδα

1 χρόνο υποτροφία στο Ιταλία: Στυλιανίδου Φούλη,
Χριστοδούλου Λήδα

1 χρόνο υποτροφία στη Τουλούζη: Οικονομίδου Ιάρσια

 

2004

5ος ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΧΟΡΟΥ
3,4 Απριλίου 2004, Θέατρο Μελίνα Μερκούρη, Δήμος Καλαμαριάς

Επιτροπή
Anne-Marie Porras, Didier Barbe, Daniel Lommel, Thomas Enckell

Βραβεία
3 μήνες Lyon: Τσικανδυλάκη Χρύσα
3 μήνες Lommel: Σχοινοπλοκάκη Ζωή
1 χρόνο υποτροφία στο
Montpellier: Λαϊνά Ευσταθία
1 χρόνο υποτροφία στη
Lyon: Κάλλα Βίκη

 

2003

4ος ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΧΟΡΟΥ
19,20 Απριλίου 2003, Δημοτικό Θέατρο Πειραιά, Πειραιάς

Επιτροπή
Rudy Bryans, Patrick Armand, Michel Gascard

Βραβεία
15νθήμερο σεμινάριο στην Μασσαλία
: Μάνου Ευγενία, Κώστα Ήβη και
Μιχαηλίδου Άννα-Μαρία
1 χρόνο υποτροφία στο
Montpellier: Χριστάκακου Δανάη, Στρατάκη Βικτώρια
1 χρόνο υποτροφία στη Μασσαλία: Αλεξοπούλου Βαρβάρα
Audition Bejart: Αχιλέας Μανώλης, Σγουραμάνη Ελένη, Λαζαρίδης Ηλίας, Λιανοπούλου Άννα

 

2002

3ος ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΧΟΡΟΥ
2,3 Ιουλίου 2002, Palladium, Ηράκλειο, Κρήτης

Επιτροπή
Ντορίνα Καλεθριανού, Valerie Baldy, Rudy Bryans

 

2001

2ος ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΧΟΡΟΥ
7,8 Απριλίου 2001, Palladium, Ηράκλειο, Κρήτης

Επιτροπή
Rudy Bryans, Anne-Marie Porras, Mantine Haltmel

Βραβεία
1 χρόνο υποτροφία στο
Montpellier για τις, Καπουράνη Σοφία, Γιαννουδάκη Σέβη, Μαρκάκη Υβόννη και Σμαραγδάκη Ρούλα
 

2000

1ος ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΧΟΡΟΥ
22,23 Απριλίου 2000, Palladium, Ηράκλειο, Κρήτης

Επιτροπή
Yvon Strauss, Denys Ganio, Michel Gascard, Evgenie Kourtsev, Cinzia Vittone

 

 


Copyright 2012-2013 Terpsichore's Works